Podstrony produktowe

Zawór przeciwoparzeniowy ATM 112 przeznaczony jest do mieszania dwóch strumieni wody o różnych temperaturach w taki sposób, aby woda zmieszana na wyjściu z zaworu miała stałą, zadaną temperaturę w zakresie od 30 do 50°C. W ten sposób gwarantowana jest ciągła ochrona przed poparzeniem, nawet przy wysokich temperaturach wody w zasobniku. Zawór przeciwoparzeniowy ATM 112 dedykowany jest do montażu pod umywalkami z bateriami umożliwiającymi regulację temperatury, jak również do baterii bez możliwości regulacji temperatury tzw. wylewek.

Przejdź

Regulatory stałotemperaturowe ACT 343 i 443 ProClick to urządzenia, które wykorzystuje się w instalacjach celem utrzymania stałej temperatury wody za zaworem mieszającym. To zaawansowane technicznie sterowniki zintegrowane z siłownikami, dzięki czemu jedno kompaktowe urządzenie zastępuje osobny regulator i siłownik. Zamknięcie tych urządzeń w zwartej, jednolitej obudowie zapewnia prawidłową współpracę sterownika i siłownika, a instalator nie musi stosować uciążliwego podłączenia sieciowego. Regulator ACT ProClick jest dostępny w dwóch wersjach. Każdy model może współpracować zarówno z zaworem trójdrogowym, jak i czterodrogowym. Regulatory AFRISO najnowszej generacji mają kompaktowe wymiary i zajmują mniej miejsca na instalacji. Wbudowany system ProClick pomaga łatwo zamontować urządzenie w dwóch prostych krokach – bez używania narzędzi i dodatkowych elementów łączących. Produkty nie wymagają czynności konserwacyjnych, do ich poprawnej pracy nie potrzeba żadnych urządzeń zewnętrznych.

Przejdź

Zestaw RTL-Box 324 Vario z zaworem typu RTL został zaprojektowany do regulacji temperatury w pomieszczeniach, które do tej pory były wyłącznie ogrzewane przez grzejnik. Zestaw RTL-Box 324 Vario umożliwia podłączenie nowo wykonanej instalacji ogrzewania podłogowego lub ściennego do istniejącej instalacji grzejnikowej. Świetnie sprawdzi się również wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba wykonania instalacji ogrzewania podłogowego na niewielkiej powierzchni, jak np. w łazienkach. RTL-Box 324 Vario składa się z wysokiej jakości panelu wykonanego z wytrzymałego plastiku, estetycznej głowicy termostatycznej i ramy montażowej.

Przejdź

Typowe instalacje wodne zbudowane są w oparciu o układ rur i urządzeń w których tłoczona jest woda lub inne medium ciekłe. Aby instalacja mogła pracować poprawnie i ekonomicznie, zapewniając komfort jej użytkownikom musi być ona precyzyjnie odpowietrzona. Niezmiernie istotne jest wyposażenie instalacji w urządzenia automatyczne, które samoistnie usuną zgromadzone w niej powietrze. Najprostszym a jednocześnie i najskuteczniejszym rozwiązaniem są pionowe i kątowe odpowietrzniki automatyczne.

Przejdź

Separatory powietrza i zanieczyszczeń FAR montowane są w instalacji centralnego ogrzewania oraz chłodniczych. Służą do usuwania rozpuszczonego w medium grzewczym/chłodniczym powietrza oraz zanieczyszczeń stałych, które mogą powodować uszkodzenie elementów instalacji.

Przejdź

Kompaktowe zestawy hydrauliczne PrimoBox w szafkach to gotowe, estetyczne i sprawdzone rozwiązania oszczędzające miejsce w Twojej kotłowni. PrimoBox zastępują skomplikowane instalacje ze sprzęgłami hydraulicznymi, rozdzielaczami, wymiennikami i układami mieszającymi. Mogą być montowane zarówno natynkowo jak i podtynkowo. Dzięki zestawom PrimoBox stworzysz na ścianie kompletna kotłownię zamkniętą w estetyczną obudowę.

Przejdź

Łatwy i szybki montaż bez użycia narzędzi.Dzięki systemowi ProClick montaż siłownika elektrycznego ARM ProClick na obrotowym zaworze mieszającym ARV ProClick sprowadza się do dwóch prostych kroków, zdjęcia pokrętła z zaworu ARV ProClick i nałożenia na zawór siłownika ARM ProClick. A to wszystko bez dodatkowych elementów oraz użycia narzędzi. Tak po prostu!

Przejdź

Miernik przepływu i temperatury wody FlowTemp® ST służy do ciągłego pomiaru przepływu w l/min oraz temperatury w °C w instalacjach wody użytkowej. Przepływ mierzony jest za pomocą bardzo dokładnego pojemnościowego czujnika przepływu i czujnika temperatury. Oba czujniki są zintegrowane w wytrzymałej, zabezpieczonej obudowie wykonanej z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Kompaktowa budowa pozwala na bezproblemowe umieszczenie i pomiar w niskich armaturach wodnych.

Przejdź

WaterControl czyli system bezprzewodowej detekcji wycieku z zaworem odcinającym do wody zabezpieczy nasz dom bądź mieszkanie przed przykrymi skutkami zalania, do którego bardzo często dochodzi poprzez pękające wężyki albo rozlanie się wody z pralki bądź zmywarki. System WaterControl ma za zadanie wykrycie wycieku, a następnie odcięcie wody, po to by nie doszło do dalszego zalania.

Przejdź

Termostatyczny zawór mieszający ATM przeznaczony jest do regulacji temperatury ciepłej wody użytkowej dostarczanej do baterii umywalkowych lub prysznicowych. Powinien być stosowany wszędzie tam, gdzie niezbędna jest ochrona przed poparzeniem, szybka reakcja na zmiany temperatury oraz ciśnienia wody. Zawór ATM umożliwia bezpieczne przegrzewanie wody w zasobnikach c.w.u. w celu ochrony przed bakteriami Legionelli, bez narażania użytkowników na poparzenie. Może być także stosowany w instalacjach ogrzewania podłogowego, gdzie zastępuje rozbudowane i kosztowne układy regulacji. Przeznaczony jest do pracy z czystą wodą lub z wodą zawierającą maksymalnie 50% glikolu.

Przejdź

Typowe instalacje wodne zbudowane są w oparciu o układ rur i urządzeń w których tłoczona jest woda lub inne medium ciekłe. Aby instalacja mogła pracować poprawnie i ekonomicznie, zapewniając komfort jej użytkownikom musi być ona precyzyjnie odpowietrzona. Niezmiernie istotne jest wyposażenie jej w urządzenia automatyczne, które samoistnie usuną zgromadzone w niej powietrze. Najprostszym a jednocześnie i najskuteczniejszym rozwiązaniem są pionowe i kątowe odpowietrzniki automatyczne.

Przejdź

Elektromechaniczny czujnik niskiego poziomu wody WMS przeznaczony jest do zabezpieczenia kotłów pracujących w instalacjach grzewczych zamkniętych zgodnych z normą PN-EN 12828 przed przegrzaniem na skutek wycieku z instalacji i obniżenia poziomu medium.

Przejdź

Jeden uchwyt, wiele głowic! Nowe urządzenia AFRISO CAPBs® tworzą modułowy system składający się z uniwersalnego uchwytu CAPBs® STm oraz głowic pomiarowych CAPBs® sens dla różnych parametrów fizycznych takich jak: ciśnienie, temperatura, wilgotność. Uchwyt CAPBs® STm pozwala umieścić w nim różne moduły głowic pomiarowych CAPBs® sens. W połączeniu z dowolnym modułem głowicy pomiarowej tworzy kompletne urządzenie pomiarowe CAPBs®.

Przejdź